چای ارگانیک چیست؟
چای ارگانیک چیست؟

زندگی سالم یکی از دغدغه های اصلی انسان ها در این روزها است. افراد برای فرار از محصولات فراوری شده به دنبال محصولاتی هستند که در آن اثری از سموم و عافات نباشد. به همین جهت به دنبال محصولاتی هستند که کاملا ارگانیک بوده و کمترین ضرر را برایشان داشته باشد. چای ، بخش مهمی از مصارف روزانه ی هر ایرانی است که جایگاه ویژه ای در میان مردم ما دارد. ارگانیک بودن چای یکی از نکته هایی است که هر طرفدار چای به دنبال آن است تا از طعم واقعی چای سالم لذت ببرد.

تفاوت چای ارگانیک و چای معمولی

تفاوت چای ارگانیک و چای معمولی را میتوان چنین توضیح داد. اول اینکه در چای ارگانیک از سموم شیمیایی استفاده نمی شود و این محصول فاقد هرنوع سم می باشد. مورد بعدی نبود عافات در درخت چای است. از آنجا که درخت چای مستعد جذب عافات است بنا براین باغدار برای برداشت محصولی سالم تنها جوانه های فصل بهار که فاقد عافات هستند را برداشت کرده و به عنوان محصولی ارگانیک به مصرف کننده معرفی می کند. تفاوت بعدی در کارخانه است و میتوان گفت که چای ارگانیک فاقد هر نوع افزودنی رنگی و شیمیایی است. در این نوع چای برای خوشرنگ شدن و یا معطر شدن از هیچ نوع طعم دهنده و رنگ مصنوعی استفاده نمی شود.

خواص دمنوش های ارگانیک

مزایای دمنوش های ارگانیک فقط در طعم و سالم بودن آن­ها خلاصه نمی شود. از دیگر فواید چای ارگانیک می توان به موارد زیر اشاره کرد.

وجود مقادیر زیاد ترکیب های آنتی اکسیدان که از سرطان جلوگیری می کند

خوشبو کننده دهان و سلامتی لثه و دندانها

سلامتی قلب و عروق و ایجاد حس آرامش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

My Cart (0 items)

No products in the cart.